ماه عسل

سال تولید: 1389-1388
سمت: تهیه کننده

برنامه­‌ی ماه عسل در قالب یک برنامه­ گفت­وگو محور روایتگر قصه­ی انسان­‌هایی شد که با کارهای خود ارزش‌های انسانی را معنا کردند.

  • تقدیر شده توسط ریاست سازمان  صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران برای تهیه ­کنندگی بهترین برنامه ترکیبی
  • تقدیر شده توسط معاونت سازمان  صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در امور سیما و ریاست شورای معارف
  • تقدیر شده توسط ریاست روابط عمومی انجمن کوچولوهای ایرانی

این ویژه برنامه، یک برنامه گفتگو محور است که  با موضوع  بخشش، در فضایی لطیف ، انسانیت را در پرتو پیام‌های دینی و اخلاقی برای مخاطبین ارائه می نماید. ماه عسل برنامه زنده تلویزیونی با زمینه اجتماعی معنوی و با حضور مهمان‌هایی از بطن جامعه بود که از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۷ هر سال ماه رمضان حوالی ساعت ۱۹ و پیش از افطار از شبکه سه سیما پخش می‌شد. ایده این برنامه متعلق به احسان علیخانی می‌باشد که پس از اجرای برنامه‌های مناسبتی جزر و مد در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ تصمیم گرفت برنامه‌ای مستقل برای ماه رمضان بسازد و بدین ترتیب برنامه  ماه عسل از سال ۱۳۸۶ پخش شد، و پس از پخش دوازده فصل در ماه‌های رمضان، سرانجام در سال ۱۳۹۷ به پایان رسید. مهمان‌های این برنامه به‌طور کلی مردم عادی جامعه بودند که توانسته بودند در زندگی خود کار مهمی انجام بدهند یا در زندگی افراد دیگر تأثیرگذار بوده یا حادثه مهمی در زندگیشان رخ داده بود. بیشتر مهمان‌های دعوت شده به ماه عسل، در زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده بودند اما با امید، پشتکار، تلاش و مبارزه بر مشکلات غلبه کرده و به انسان‌های موفقی در زندگی خود تبدیل شده بودند. میهمانان این برنامه، از افرادی انتخاب شده اند که از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، علمی و… در شرایط خاص قرار دارند.

ماه عسل از آغاز پخش خود موافق و مخالفانی داشت. اقبال عمومی نسبت به برنامه، تازگی سوژه‌ها، نشان‌دادن افراد و قشرهای دیده ‌نشده در تلویزیون، صراحت مجری برنامه و تأثیرگذاری در افکار عمومی از نکاتی است که موافقان به آن اشاره کرده‌اند.

تماشای ماه عسل

مستند منظر ماه-پیام ابراهیم‌پور
مستند منظر ماه
آیت الله مجتهدی
زندگینامه مراجع
پیام ابراهیم پور-جشنواره شیخ بهایی
جشنواره شیخ بهایی ۱۳۹۰
جشنواره شیخ بهایی 1389
جشنواره شیخ بهایی ۱۳۸۹
پیام ابراهیم پور-فیروزه
فیروزه
روز هشتم-پیام ابراهیم‌پور
روز هشتم