درباره من

پیام ابراهیم پور

پیام ابراهیم‌پور متولد (28 مرداد 1353) است و فعالیت فرهنگی و هنری خودش را با به اجرا درآوردن چند اثر نمایشی روی صحنه تئاتر آغاز کرد و پس از آن از سال 1376 به شکل حرفه‌ای و متقن با برنامه «ترجمه زخم» وارد عرصه رسانه شد. او همزمان توانسته سال‌ها در دو معاونت صدا و سیمای رسانه ملی به فعالیت بپردازد.

نویسندگی، گویندگی، اجرا، تهیه‌کنندگی و کارگردانی از جمله عناوینی است که همراه نام “ابراهیم‌پور” آمده است. همچنین پیام ابراهیم‌پور در کارنامه رسانه‌ای خود تهیه کنندگی برنامه هایی همچون جشن رمضان (1383-1379) ، تهیه کننده ماه عسل (1389-1388)، تهیه کننده شب­های روشن شبکه دو در سال های 1390 تا 1394 (ماه رمضان)، تهیه کننده روز از نو 1391 را دارد و در سال‌های اخیر برنامه‌­های «مدار زندگی»، «مستند نقطه‌زن»، «مثل ماه»، «میدون» و …. را روی آنتن رسانه ملی برده است.

پیام ابراهیم پور در کنار فعالیت­‌هایی که در سازمان صدا و سیما انجام می‌دهد نزدیک به 30 سال نیز در مقاطع مختلفی مشغول تدریس هستند، او تا امروز با مجریانی همچون آزاده نامداری، ندا ملکی، راحله امینیان، رسالت بوذری، شهرام شکیبا، هومن ستوده، احسان علیخانی، جواد یحیوی و …. همکاری داشته است.

فعالیت رسانه‌ای ابراهیم‌پور معطوف به تهیه‌کنندگی و کارگردانی نمی‌شود و نویسندگی چند کتاب «ببخشید! از شما بدم می‌آید» و … نیز را در رزومه فرهنگی خود دارد.

آثار تقدیر شده سیما :

  • تهیه كننده بهترين برنامه تركیبي برای برنامه “ماه  عسل” از طرف رياست سازمان صداوسیما
  • تهیه كننده بهترين برنامه ماه رمضان برای برنامه “شبهای روشن” از طرف معاونت سیما
  • بهترين مستندساز برای برنامه “چشم آسمان” از طرف معاونت صداوسیما
  • و …

فعالیت‌های رسانه‌ای